Żelazna brama otwiera się pod naciskiem ręki. Pod górę wiedzie aleja wyznaczona przez kępę drzew, z których dobiega świergot ptaków. Liście opadłe z gałęzi szeleszczą pod moimi stopami, kiedy dostrzegam wyłaniającą się zza zakrętu granitową rezydencję. Obok stoi maleńka kapliczka, wyglądająca jak z filmu. Na fasadzie dostrzegam znany mi już herb miejscowego rodu de Calheiros z pięcioma muszlami świętego Jakuba. Właścicielem willi jest przedstawiciel rodu hrabia Francisco de Calheiros, który sam mieszka w położonym nieopodal pałacyku Paço de Calheiros.
Jego zaangażowanie w zachowanie oryginalnego stylu domu, który należy do jego rodziny od wielu pokoleń doprowadziło do stworzenia miejsca niezwykle urokliwego, o historycznej duszy, lecz bardzo wygodnego i komfortowego dla przebywających w nim gości.
Klimat sprzed kilku wieków został umiejętnie wpleciony w nowoczesny wystrój, wyraziste białe meble oraz stonowane kolory. Powstało w ten sposób eleganckie wnętrze, które emanuje spokojem.
Na terenie ogrodu znajduje się basen oraz kort tenisowy, a także miejsce do grillowania. Nic tak nie relaksuje, jak spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Z ogrodu roztacza się piękny widok na drzewa oliwne i dolinę rzeki Limy. Okoliczne drzewa ukochały sobie miejscowe ptaki, które z pewnością ułatwią gościom pobudkę. Tu jest tak pięknie, że nie ma co tracić dnia na długie spanie! A na tych, którzy lubią zacząć dzień jeszcze wcześniej, będzie czekała orzeźwiająca woda w basenie. Pływanie o poranku to wspaniałe doświadczenie.

Na zewnątrz goście mogą odpocząć przechadzając się po ogrodzie i wchodzącym w jego skład tarasach porośniętych trawą, na którego terenie znajdują się drzewa owocowe i oliwne, a którego dolna część otoczona jest bujną granicą lasu i krzewów. 

Share This