o mnie

Mam na imię Marta. Parę lat temu spakowałam życie w morski kontener, rodzinę oraz kota w samochód i przeniosłam się z holenderskiego deszczu pod portugalskie słońce. 

Jestem magistrem turystyki i rekreacji AWF w Krakowie, muzykiem oraz managerem domowego ogniska, w którego centrum stoi ponad stuletnie pianino. Miłość do muzyki, podróży i natury przekazałam także naszym dzieciom. Moim życiowym powołaniem jest, jak twierdzi Ricardo, „zarażanie ludzi entuzjazmem”. 

Jestem żoną Ryszarda (dla tutejszych Ricardo) oraz mamą trzech wspaniałych dziewczyn. Zakochana do głębi w Portugalii, odkrywam codziennie zachwycające szlaki, przedzieram się przez zawiłości życia w nowym kraju i czerpię z każdego dnia, który jest mi tu dany przeżywać. 

Tym widokiem zaczyna się każdy mój dzień.

 

Ptaki śpiewają właściwie przez cały rok, oczywiście z większym natężeniem w porze wiosennej i letniej. Oczy odpoczywają, gdy patrzę w dal na wzgórza, te bliższe i te dalsze. Gdy wieje wiatr, liście palmy lekko szeleszczą. Nie przesadzam, ten widok jest naprawdę rajski!

W tylu krajach mieszkałam

tyle mam centymetrów wzrostu

tyloma językami obcymi mówię

tyle mam dzieci

Share This